piątek, 29 września, 2023

Info Witaminy

Witaminy niezbędne dla zdrowia

Ich nazwa pochodzi od łacińskiego słowa vita czyli życie. Być może dlatego, gdyż witaminy są niezbędne dla zdrowia naszego organizmu, a ich niedobór prowadzi do wielu nieprawidłowości w jego działaniu. Tym samym mają ogromny wpływ na jakość i długość naszego życia.
O tym, że powinniśmy dostarczać organizmowi witamin, wiemy wszyscy. Jest to wpajane od najmłodszych lat i każde dziecko wie, że jeśli nie będzie spożywało owoców i warzyw, może się to zakończyć chorobą. Gdy dorastamy, zdajemy się o tym zapominać. Zjadamy pospieszne posiłki, które nie zawsze przygotowywane są pod kątem tego, co mają dostarczyć naszemu organizmowi. A od niezdrowego jedzenia jest już bardzo blisko do pierwszych objawów niedoboru ważnych składników: łamliwych paznokci, wypadających włosów, problemów skórnych.
Na szczęście dla nas, możemy szybko zareagować i zaaplikować sobie odpowiedni preparat witaminowy lub suplement diety, który można kupić w aptece bez recepty. To wygodny sposób na uzupełnienie brakujących składników, szczególnie dla osób, które nie mają czasu pilnować codziennej diety.