poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Info Witaminy

Owoce – najlepsze witaminy są w cytrusach

Owoce to prawdziwa kopalnia witamin niezbędnych do codziennego funkcjonowania ludzkiego organizmu. To też w stu procentach naturalny cukier, który działa na Nasz organizm zupełnie inaczej aniżeli ten cukier, którym słodzimy herbatę czy kawę. W owocach są praktycznie wszystkie możliwe witaminy.
Najwięcej uwagi warto poświęcić cytrusom, które są oczywiście największym dostawcą witaminy C. To jedna z ważniejszych dla zdrowia witamin. Wiele mówi się o działaniu zapobiegającemu przeziębieniom i grypie. Ochrona przeciwko przeziębieniu to coś, o co dbają szczególnie rodzice w stosunku do swoich dzieci.
Najwięcej witamin C jest oczywiście w owocach należących do gatunku cytrusów. Cytryny, pomarańcze, grejpfrut czy limonka to bardzo ważne w codziennym menu pokarmy, o które powinniśmy zadbać układając je na każdy dzień. Jedzenie cytrusów na pewno pomoże w wielu kwestiach związanych ze zdrowiem, a najbardziej właśnie w zwiększeniu odporności na przeziębienia. Wszystkie owoce mają w sobie całą masę witamin, dlatego w zależności od tego, jakie potrzebujecie tak powinniście układać swoje menu.