środa, 24 lipca, 2024

Info Witaminy

Witamina dla stawów

Witamina C bierze udział w produkcji kolagenu. Dlatego bardzo często spotkamy ją w składzie produktów wspomagających kondycję stawów.
Składniki potrzebne organizmowi
Podczas intensywnego wysiłku nasz organizm traci cenne elementy, które wpływają na jego prawidłowe funkcjonowanie. Aby efektywnie ćwiczyć, powinniśmy uzupełniać poziom elektrolitów i nawadniać nasz organizm. Niezbędne są także witaminy.
Napoje izotoniczne
Napój izotoniczny to znakomity sposób na nawodnienie organizmu. Ponieważ w składzie znajdują się pierwiastki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, napoje izotoniczne regulują poziom elektrolitów i opóźniają zmęczenie. Odpowiedni poziom cennych substancji wpływa korzystnie na proces koncentracji, poprawia wydolność i reguluje metabolizm.
Witaminy dla sportowców
W sklepach z artykułami dla sportowców znajdziemy suplementy witaminowe. Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia i uprawiają sport wymagający intensywnych treningów, są narażone na większe zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Preparaty witaminowe pozwalają pokryć dzienne zapotrzebowanie, ponieważ dostarczają skoncentrowaną dawkę składników. Niejednokrotnie trudno dostarczyć organizmowi właściwą ilość witamin, które ulegają zniszczeniu np. podczas gotowania produktów.