piątek, 29 września, 2023

Info Witaminy

Witamina D – jaką pełni rolę

Witamina D jest jedną z tych witamin, które są niezbędne do tego, aby nasz organizm działał prawidłowo. To właśnie ona odpowiada za utrzymanie w należytym stanie naszych kości oraz zębów. Jej obecność w organizmie jest wymagana również do tego, aby bez trudu wchłaniały się takie substancje, jak fosfor oraz wapń.
Witamina D zapobiega powstawaniu krzywicy u dzieci. W przypadku osób dorosłych jest jednak również niezbędna. To właśnie ona warunkuje dobrą kondycję naszego układu odpornościowego. Osoby, u których wystąpiły niedobory witaminy D zdecydowanie częściej chorują, są osłabione i źle się czują.
W okresie wiosenno – letnim dodatkowa suplementacja witaminy D nie jest potrzebna. Organizm wyprodukuje ją bowiem sam pod wpływem promieni słonecznych. Jesień oraz ima to natomiast czas, kiedy warto zadbać o to, aby w naszym pożywieniu znalazły się duże ilości właśnie tej witaminy. Możemy sięgnąć po suplement, który dostaniemy w aptece. Warto też na stałe wprowadzić do swojego menu ryby, które są doskonałym źródłem tego jakże cennego składnika.