piątek, 29 września, 2023

Info Witaminy

Witaminy i minerały

Wśród suplementów diety, które znajdziemy w ofercie dla sportowców, pojawiają się preparaty bogate w witaminy oraz minerały. Ich obecność w diecie sportowca jest niezbędna, a zapotrzebowanie wzrasta wraz z intensywnością treningu.
Poziom minerałów spada
Podczas intensywnego wysiłku pocimy się i jest to główny powód ubytku minerałów w naszym organizmie. Aby szybko nadrobić straty, warto stosować preparaty dostarczające skoncentrowaną dawkę cennych pierwiastków. Odpowiadają one za regulowanie wydzielania hormonów, prawidłową pracę mięśni oraz procesy energetyczne. Wpływają na metabolizm, a ich niedobór przyczynia się do szybszego zmęczenia.
Witaminy dla zdrowia
Witaminy, które dostarczamy w diecie, nie zawsze uzupełniają zapotrzebowanie. U sportowców jest ono wyższe, gdyż aktywny tryb życia wymaga większego nakładu energetycznego, poprawy siły i wytrzymałości. Odporność organizmu jest w sporej mierze zależna od witamin. Podczas przetwarzania żywności wiele cennych składników zostaje zniszczonych. Aby mieć pewność, że nasz organizm otrzymał ich odpowiednią ilość, warto stosować suplementy diety.