poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Info Witaminy

Witamina C i jej zastosowanie

Witamina C jest jedną z najważniejszych dla ludzkiego organizmu, dlatego też zawsze warto dbać o to, by była ona dostarczana i obecna na odpowiednim poziomie. Stresujące życie oraz wysiłek fizyczny to główne przyczyny, za sprawą których witamina ta wytrąca się z naszego ciała.
Witamina C pełni w organizmie wiele różnych funkcji. Zalicza się do nich między innymi wytwarzanie i zachowywanie kolagenu, łączenie różnych komórek, które dzięki niej zachowują odpowiedni kształt i mogą prawidłowo funkcjonować. Warto także pamiętać o tym, że witamina C uczestniczy w przekształcaniu tryptofanu w serotoninę, która z kolei jest odpowiedzialna za zdrowy sen, pokonywanie stresu i depresyjnego samopoczucia, a także łagodzi ból i wpływa na pozytywny nastrój.
Taki suplement może być idealny dla sportowców, którzy trenują siłowe dyscypliny, dla kulturystów oraz tych wszystkich którzy uprawiają fitness. Często łączona jest z kolagenem, który korzystnie wpływa na stan naszych włosów, paznokcie, ale również stawów i więzadeł.