środa, 24 lipca, 2024

Info Witaminy

Ważne dla zdrowia witaminy

Wskazać można szereg witamin, które w istotny sposób wpływają na nasze zdrowie. Każda z nich jest niezbędna, każda ma również określoną rolę do spełnienia. Warto przyjrzeć się tym, które uważane są za najważniejsze.
Witamina E
Jej rola zaznacza się szczególnie w przypadku kobiet, które chcą zajść w ciąże lub już spodziewają się dziecka. To bowiem właśnie ona sprawia, że ciąża może zostać donoszona. W przypadku pań, które nie są w ciąży i jej nie planują witamina E łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Zapotrzebowanie na nią wzrasta w okresie menopauzy.
Witamina A
Szczególnie cenna w przypadku tych osób, które chcą cieszyć się nie tylko ładną cerą, ale również doskonałym wzrokiem. Nie tylko opóźnia pojawienie się pierwszych zmarszczek, ale również neutralizuje wolne rodniki, które tak niekorzystnie wpływają na stan skóry. Jej obecność chroni nas również przed plamami barwnymi, które pojawiają się pod wpływem działania promieni słonecznych. Osoby, które cierpią na zaawansowany trądzik mogą zdecydować się na kurację retinoidami.