piątek, 29 września, 2023

Info Witaminy

Cenna WITAMINA PP

Witaminę B3 nazywa się także witaminą PP bądź niacyną. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu sercowo naczyniowego – to właśnie ona wytwarza czerwone ciałka krwi i ma zdolność do obniżania poziomu „złego” cholesterolu.
Witamina PP potrafi poszerzyć naczynia krwionośne i sprawić, że nasza skóra jest bardziej ukrwiona, ma lepszą kondycję, a cera odzyskuje młodzieńczy blask. Co więcej, działa także jak bariera ochronna względem toksycznych substancji.
Większa przyswajalność
Dzięki witaminie PP szybciej i efektywniej przyswajają się węglowodany, tłuszcze oraz białka. Jeżeli masz także problemy z odpowiednim poziomem cukru we krwi, to może się okazać ona dla Ciebie najlepszym lekarstwem.
Za małe ilości
W przypadku zaobserwowania u siebie objawów niedoboru witaminy B3 powinno się jak najszybciej zacząć przyjmować odpowiednie suplementy. Braki ujawniają się pod postacią biegunki, upośledzenia metabolizmu cukrów, bezsennością.
W okresie międzywojennym panowała także pelagra, czyli choroba szorstkiej skóry. Była ona wynikiem właśnie niedoboru witamin.