środa, 17 kwietnia, 2024

Info Witaminy

NA STAWY – GLUKOZAMINA I WITAMINA C

Glukozamina i witamina C to główne składniki większości dostępnych na rynku suplementów poprawiających kondycję stawów. To one bowiem budują tkankę chrzęstno-stawową – ich niedobór powiązany jest zatem ze znacznie gorszym funkcjonowaniem.
Zgodnie z badaniami to właśnie te substancje w głównej mierze wykorzystywane są także podczas procesu biosyntezy proteoglikanów.
Bezpieczeństwo
Zarówno glukozamina, jak i witamina C to rozwiązania dla stawów nie tylko dające odczuwalne efekty, ale przede wszystkim – bezpieczne dla ludzkiego zdrowia.
Dokładny opis
Glukozamina nie tylko wzmacnia stawy oraz stymuluje syntezę kolagenu. To właśnie dzięki niej zdecydowanie odbudowuje się chrząstka stawowa oraz ulega ona prawdziwej regeneracji. W naturalnych warunkach glukozaminę organizm pozyskuje z glukozy.
Z kolei witamina C jest rzeczą główną, jeżeli chodzi o wszelakie procesy biochemiczne i ona również reguluje to, w jaki sposób syntetyzowany jest kolagen. Dzięki niej mocniejsze są więzadła, ścięgna oraz kości, bardziej odporne na przerwanie oraz rozciąganie.