środa, 24 lipca, 2024

Info Witaminy

Uzupełnienie niedoboru witamin

W sprzedaży znajduje się obecnie znacznie więcej suplementów diety niż leków. Większość z nas zdecydowanie bardziej preferuje odżywki niż środki farmaceutyczne. Często jednak nie potrafimy ich od siebie odróżnić. Przyjrzyjmy im się więc bliżej.
Leki mają nam pomóc na konkretne dolegliwości. Suplementy diety są natomiast artykułami spożywczymi. Jest to więc nic innego jak skoncentrowana dawka witamin, minerałów lub błonnika. Zadaniem tych produktów nie jest eliminacja dolegliwości, ale uzupełnianie niedoborów. Wynikają one bardzo często z naszych błędów dietetycznych. Jeśli nie często jemy owoce, to możemy sięgnąć po tabletki z witaminami. Jeśli nie jadamy ryb, to warto kupić sobie suplement z kwasami omega-
Nie można zapominać, że nietylko niedobór witamin szkodzi naszemu ciału. Również ich nadmiar bywa bardzo szkodliwy. W związku z tym nigdy nie należy przekraczać dziennej dawki witamin, która zalecana jest przez producenta. W przeciwnym razie możemy wpędzić się w poważne kłopoty zdrowotne.