poniedziałek, 27 maja, 2024

Info Witaminy

Owoce i warzywa, w których jest najwięcej witaminy A

Polacy w kuchni orientują się całkiem nieźle i chyba wszyscy doskonale wiedzą, jak wiele owoców i warzyw warto konsumować każdego dnia. Nie jest jednak możliwe jedzenie dużej dawki warzyw i owoców codziennie, dlatego warto przygotować sobie odrębne menu na każdy dzień tygodnia. Jeśli można coś komuś polecić, to poniżej wymieniamy warzywa i owoce, które mają najwięcej witaminy a.
Na początek należy wymienić owoce, czyli arbuzy oraz mandarynki. Zarówno jedne i drugie rosną w określonych porach roku, a sezon na arbuzy trwa raptem około dwóch miesięcy. Ale te owoce w swojej najlepszej możliwej porze dostarczają ogromne pokłady właśnie witaminy a.
Jeżeli chodzi o warzywa to witaminę a w największych możliwych ilościach możemy spotkać w marchewce, szpinaku czy oczywiście natce pietruszki. Spore ilości witaminy a znajdziemy też w zielonym groszku, grejpfrucie oraz w kapuście pekińskiej. Jeśli jednak znudzą Wam się owoce i warzywa to zawsze można zjeść kanapkę z masłem, które również kipi od tej właśnie witaminy.