środa, 17 kwietnia, 2024

Info Witaminy

Cenna Witamina B1

Witamina B1 chroni układ nerwowy i dba o jego prawidłowe działanie. Jeżeli masz problemy z pamięcią, koncentracją uwagi to koniecznie powinieneś rozpocząć suplementację przy jej pomocy. Co więcej, to witamina B1 uspokaja i odsuwa od nas silne emocje.
Witamina B1 sprawia, że o wiele sprawniej przebiega proces metabolizmu węglowodanów. Glukoza jest prawidłowo spalana i nie zalega w naszym ciele, tworząc niebezpieczne toksyny.
Środek na gojenie ran
Dzięki witaminie B1 zdecydowanie zwiększa się nasza zdolność do regeneracji. Działa ona na zasadzie środka przeciwbólowego i stymuluje nasze ciało do szybszego gojenia powstałych uszkodzeń.
Niedobory
Niedobory witaminy B1 nasz organizm może odczuwać szczególnie dotkliwie. Pojawiają się zaburzenia trawienia, nudności oraz wymioty. Dana osoba traci apetyt, a w przypadku braku dalszej suplementacji może doprowadzić nawet do chorób układu nerwowego oraz mięśni.
Skrajny niedobór witaminy B1 to tak zwana choroba beri-beri – obecnie jest ona rzadka, jednakże dawniej wywoływała porażenie i zanik mięśni.