środa, 17 kwietnia, 2024

Info Witaminy

Kuracja cytrynowa to witaminowa bomba lecznicza

Witaminy, witaminy i jeszcze raz witaminy – tak można w skrócie opisać kurację cytrynową. Wciąż mało popularna, ze względu na dość ciężkie do przejścia smaki wypijanego roztworu z cytryn. Jak wiadomo, wypicie wyciśniętej cytryny nie należy do najłatwiejszych. Ale nie ma się co obawiać, że kwasota cytryny zakwasi Wasz organizm. Jedynie w smaku odczuwa się tą kwaśność., co nie ma zupełnie nic wspólnego z kwasami.
Kuracja jest dobra na wszystko. Cytryny najbardziej jednak chronią odporność człowieka, ze względu na prawdziwą bombę witaminową, jeśli chodzi o witaminy C. W okresie zachorowania na grypę warto temu przeciwdziałać wypijając sok z jednej cytryny. Jeśli jednak przeciwdziałamy chorobie albo chcemy przeprowadzić jednorazową kurację musimy wypijać spore ilości soku.
Dla zwykłej i jednorazowej kuracji zaleca się wypicie w ciągu dziesięciu dni soku wyciśniętego z trzydziestu cytryn. Z kolei w kuracjach leczniczych przez cały okres leczenia można spożyć sok z nawet dwustu cytryn. Opisy i sposoby kuracji można znaleźć oczywiście na większości portali poświęconych zdrowemu odżywianiu się.