piątek, 29 września, 2023

Info Witaminy

Cenna WITAMINA A

Dzięki witaminie A o wiele lepiej funkcjonuje nasz narząd wzroku – różnica jest szczególnie widoczna wówczas, kiedy robi się ciemno. Jej właściwości sprawiają także, że skóra i włosy mniej się przetłuszczają, a paznokcie wyglądają zdrowo.
Suplementy z witaminą A stanowią potężną broń w walce z kurzą ślepotą. To właśnie ona wspomaga adaptację wzroku do zmieniających się warunków, a w przypadku jej niedoborów grubieje rogówka, utrudniając widzenie.
Retinol
Najłatwiejszą w przyswojeniu formą witaminy A jest retinol. Dzięki niemu skóra wolniej się starzeje, stymulowana jest regeneracja takich substancji jak kolagen, elastyna czy białka tkanki łącznej. Jest to szczególnie istotne dla osób w podeszłym wieku, które mają coraz to mniej białek.
Inne właściwości
Retinol to nie tylko uroda. Dzięki niemu zwiększa się siec naczynek krwionośnych. Skóra otrzymuje o wiele więcej tlenu oraz substancji odżywczych, co utrzymuje ją w naprawdę dobrej kondycji. Z tego powodu jest to zalecane szczególnie dla osób o cerze tłustej i trądzikowej.
Retinol zapobiega rozszerzającym się porom, łojotokowi – a co za tym idzie, nieestetycznemu błyszczeniu.