środa, 24 lipca, 2024

Info Witaminy

Suplement witaminowy i jego dobre wchłanianie

Faszerujesz się kompleksami witaminowymi, a nie widzisz żadnych efektów? Odpowiedź jest dość prosta – nie bierzesz ich odpowiednio. Niestety, wielu klientów, rozczarowanych działaniem preparatu witaminowego, jest winnych tej sytuacji. Witaminy potrzebują odpowiedniego środowiska, aby zadziałać tak, jak należy.
Po pierwsze – kawa. Popijasz magnez kawą i nic? Niestety, wszyscy kawosze muszą wziąć pod uwagę fakt, że kawa znacznie ogranicza wchłanialność jakichkolwiek substancji odżywczych. Podobnie jest z popijaniem kawą zdrowego posiłku, który w takiej sytuacji przestaje być zdrowy.
Najodpowiedniejsze środowisko do przyswojenia witamin to tłuszcz. Nie musi to być smalec, czy masło. Wystarczy np. do sałaty dodać odrobinę oliwy. W przypadku osób aktywnych i sportowców zapotrzebowanie na witaminy jest podwójne, dlatego warto stosować dodatkowe preparaty. W przypadku suplementów w postaci kapsułek, najlepiej jest popijać je normalną, letnią wodą, niedługi czas po posiłku. W takiej sytuacji ich przyswojenie będzie porównywalne do witamin pochodzących z pokarmów.